Důvěryhodný partner strukturované inspirace

Mistr neomezené inspirace, odvahy a struktury pro zajištění růstu i pro efektivní fungování firem, maximalizuje potenciál a dlouhodobou konkurenceschopnost firem.

Jana Budíková

Zkušená vrcholová manažerka, konzultantka strategií, přispěvovatelka do tisku i řečnice, s 23+ letou zkušeností v oblasti řízení firem, v marketingu, obchodě či v konzultační činnosti, má za sebou úspěšnou kariéru na lokálním trhu i na evropském trhu, v předních nadnárodních FMCG/Retail/Media firmách (Johnson&Johnson, Allied Domecq, MaxXium, Prima TV, Tchibo).

Na všech postech, které Jana zastávala – jako manažerka pro rozvoj střední a východní Evroy ve firmě Johnson & Johnson, jako výkonná ředitelka pro Marketing v Německu i ve střední a východní Evropě ve firmě Allied Domecq & Wines, a jako Generální ředitelka firmy Tchibo pro Českou republiku a Slovensko – Jana prokázala, že umí kontinuálně zvyšovat obrat i zisk, i na klesajících problémových trzích, či v době převzetí firmy jinou. Dokázala, že umí vylepšit vztahy se zákazníky, zvrátit negativní trend v pozitivní a zvýšit návratnost investic, spojit tým, aby táhl za jeden provaz, přesvědčit hlavní aktéry o novém směru. Byla zodpovědná za čistý obrat v hodnotě 200M Euro, zisk 25M Euro, A&P 39M Euro. Řídila tým o velikosti 336 lidí.

V současné době Jana pracuje jako konzultantka strategií, ve své vlastní firmě JBC Consulting pomáhá firmám i jednotlivcům na „Cestě kupředu“ – zvýšit provozní efektivitu a definovat nové zdroje růstu na základě posledních trendů. Navíc ještě zastává pozici předsedkyně Etické komise očních klinik Lexum a.s. a Cornea Lexum s.r.o. Působí také jako řečník na konferencích, jako externí lektorka na VŠE v programu Honors Academia (top čeští studenti)v letech 2011-2013, VŠE CEMS 2014-5, Univerzita Karlova 2014. Přispívá do odborného tisku, píše blog.

Jana je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Rozená Češka, mluví plynule anglicky a německy. Ovládá základy ruštiny. Bydlí v Praze.

  Jana obdržela řadu ocenění:

 • Významná absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) – link
 • 2008 Objev roku – Žena manažerka – Hospodářské noviny – link.
 • 12. nejvlivnější žena v České republice roku 2008 podle deníku Hospodářské noviny – link
 • 2009 Nejlepší zaměstnavatel v České republice (Hewitt Int.) měřeno motivací zaměstnanců – 3. místo pro firmu Tchibo – link.

  Společenská angažovanost

 • Členka poroty Česká Inovace 2013, 2014
 • Členka poroty Nejlepší firemní časopis a Nejlepší časopis pro zákazníky 2012, 2013 – Czech TOP 100
 • Členka poroty FLEmedia 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014
 • Předsedkyně sekce zadavatelů reklamy a marketingového výboru České asociace značkových výrobců 1997-1998
 • Členka redakční rady marketingového časopisu „Strategie“, 1997-1999

Aktivity na sociálních sítích

Denně 1-3 předvybrané hlavní zprávy ze světa sociálních médií, internetu, start-upů.

Inspirovaní a spokojení partneři

Jana má jedinečný talent. Mluví několika jazyky. Je inteligentní, naslouchá ostatním a má strategické chápání byznysu.

Simon Cunningham Executive VP – North America & Europe